Günümüz de İnternet üzerinden bulut sunucu alınması oldukça zor bir hale gelmiştir. Gerek çeşitlilik yapısından, gerekse fiyatları konusundan oldukça ikilemeye düşmek mümkündür. Dolandırıcılığın da ciddi seviyelere geldiği dönemde insanların sunucu satın alması zorlaşmaktadır. İyi ve kaliteli bir sunucuyu almanız için özellikleri ve fiyatları iyi takip etmeniz oldukça önemlidir.

İnternet’in gelişimiyle beraber her türlü sunucunun satılması da kolay olmaktadır.

33 TL ‘den başlayan bulut sunucuların fiyatları 200-300 TL’ye kadar değişiklik göstermektedir. Gerek işlemci özellikleri gerekse barındırdığı alan oldukça önemlidir. Günümüzde TB boyutlarına kadar uzanan bulut sunucularının olduğu görünmektedir. Bulut sunucuları satın alan kurumlar daha çok oyun ve site verilerini kopyalamak adına satın almaktadır.

Dedicated Server

İnternet sitesi kurmak isteyen kişilerin site hızlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Bunu bilen site sahipleri de dedicated server satın almaktadır. Bu sunucuların fiyatları normal sunuculardan oldukça yüksektir. Fakat verdiği performansın da o derece yüksek olduğunu bilmeniz de fayda vardır. Günümüz de bildiğiniz çoğu yüksek hitli siteler dedicated sunucu barındırmasına sahip.

Bu sunucu barındırmasını satın alan kişiler gerek site içerisinde ki dizayn konusunda gerekse sitenin geleceği konusunda yatırım yapan kişilerdir. Gelişmiş ve geniş topluluğa hitap eden bir site kuracaksanız mutlaka almanız gereken sunucu barındırmasıdır. Bu sunucuların en önemli özelliği milyonlarca kişiye erişim faaliyeti göstererek hızını korumasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir