yurtdışı turları

İstanbul’dan St. Petersburg’a direkt uçuşlar bulunmaktadır; yolculuk yaklaşık 3,5 saat sürmektedir. Rusya, yurtdışı turu olarak ülkemize oldukça yakın bir lokasyondadır. St. Petersburg’da ana caddelerden biri olan Nevsky Caddesi’ni mutlaka görmelisiniz. St.Petersburg’un en meşhur restoranları, cafeleri ve en ünlü-lüks markalar bu cadde üzerinde yer almaktadır. Haziran ve Temmuz aylarında St.Petersburg’da gündüz geceye neredeyse hiç dönmüyor; insanlar dolayısıyla sıcağın tadını çıkarmak için hemen her an dışarıda zaman geçiriyorlar; sokaklarda dans ediyor, şarkı söylüyorlar. Bu zamanlar Beyaz Geceler olarak adlandırılmıştır.

Peterhov Sarayı İnsan Ömrüne Ömür Katacak Güzelliktedir.

St. Petersburg çarların, çariçelerin kenti olarak isimlendirilmiş. RUSYA TURU sırasında görmeniz gereken yerlerden birisi de Deli petro’nun Yazlık Sarayı olarak kullanılan Peterhov Sarayı’dır. Peterhov Sarayı, Rusların İsveçliler’e karşı yapmış oldukları savaştan sonra, Baltık Denizi’ndeki tehlike ortadan kalkınca hemen Baltık Denizi’nin kıyısına kurulmuştur.

Kanlı Katedralin Rengarenk Kubbeleri Masalsı Bir Görünümdedir

St.Petersburg’un merkezinde yer alan Kanlı Katedral’ de görülmesi gereken mimari yapılardandır. Yapının kubbeleri rengarenk ve altın kaplamadır. Çarlardan II.Aleksander burada terör saldırısına uğrayarak bu katedralin bulunduğu meydanda ölür. Oğlu III.Aleksander da, babası burada öldüğünden dolayı bu katedrali bu meydana inşa ettirir. 1930 yılında Katedral müzeye dönüştürülür, günümüzde de müze olarak gezilen bir yerdir. Yurtdışı turları sırasında, dünyanın neresine giderseniz gidin Rusya’daki gibi çok renkli, masalsı binalara rastlamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir