Siteyi Kullanırken Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle sorhadi.net sitesi, üyelerinin sitedeki uygulamalarının bir düzen içinde ve sağlıklı bir şekilde sürekliliğini sağlamaları için bazı kurallar koymuş durumdadır. Kuralların dışında dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenler de mevcuttur.

İlk olarak başka kullanıcıları argo, küfür, tehdit içeren ifadelere maruz bırakmamanız gerekiyor. Kopya cümleler kullanmamalı ve özgün olmalısınız. Cümlelerin benzerlik oranı %30 u geçmemelidir.

Noktalama işaretlerini düzgün ve Türkçeyi de hatasız bir şekilde kullanmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bu konularda titiz davranmanız üyelik seviyenizin artmasında da büyük oranda yardımcı olacaktır.

Soru soracağınız zaman arama kısmından soracağınız sorunun daha önce sorulup sorulmadığını öğrenmek sizin yararınıza olacaktır.

Sorhadinet Üye Statüleri ve Özellikleri Nelerdir?

Siteye SOR HADİ yazarak girişinizi yapabilirsiniz. İlk üye olduğunuzda bronz üye olarak başlarsınız. Kademe kademe bu seviyeleri geliştirebilirsiniz ve ayrıcalıklara sahip olursunuz. Bronz üye, soru soramaz ancak tüm soruları yanıtlayabilir. Verdiği cevabın değer görmesi için en az 75 harflik bir cevap vermesi şarttır.

Bronz üyeden silver üyeye 30 cevap yazdıktan sonra geçebilirsiniz. Bronz üye özelliklerine ek olarak silver üyeye tüm konularda soru sorabilme hakkı tanınır. 15 soru ve 250 cevaptan sonra gold üye olursunuz.

Gold üye yazım hatası yapmamaya özen göstermelidir, çünkü bu tür Türkçe kullanım hataları yüzünden üye seviyesi düşürülebilir. Son bir ayda onaylanmış 2 makalesi bulunan gold üye platinium üyeye geçiş yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir