şık ve rahat kıyafet

İş hayatı; gerek sahip olduğu stres gerekse yoğun ve yorucu olmasından dolayı hepimizin rahat etmek istediği bir hayattır. Bu nedenle işe giderken giyeceğimiz elbiseler rahat ettirecek özelliklere sahip olmalı aynı zamanda sık ve kusursuz bir kombine sahip olmalıdır. Bu yazımızda sizlere iş hayatında rahat edeceğiniz elbise kombinleri için püf noktalarından bahsedeceğiz.

Daha Rahat Ve İyi Hissetmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1 ) İş yerinde etek veya elbise tercih edecekseniz üçüncü bir parça olarak beyaz spor ayakkabı tercih etmelisiniz.Etek altında veya elbise altında oldukça dikkat çekici olacak olan beyaz spor ayakkabı aynı zamanda ayaklarınızın rahat etmesini sağlayacaktır. Ayrıca beyaz renk farklı renklere sahip aksesuarlar ile birlikte oldukça etkili kombinler yapmanızı sağlıyor.

2 ) Erkeklerin genel olarak tercih ettikleri kot pantolon ve tişört ikilisi ile birlikte üçüncü bir parça eklemelisiniz. Bu parça blazer bir ceket veya deri bir ceket olabileceği gibi basit bir yelek de olabilir. Ceket veya yelek elbiselerinizi daha derli toplu göstereceği gibi bütünlük olarak da kusursuz bir kombine sahip olmanızı sağlayacaktır.

3 ) Günlük iş kıyafeti olarak tercih edeceğiniz elbiselerin tek renge sahip olması kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Özellikle etek giymek isteyen iş kadınları tek renk tişört veya gömlek giyerek hem rahat hissedebilirler hem de kusursuz kombinler ile çok şık görünebilirler. Erkeklerde ise durum biraz farklı olacaktır. Tek renk tişört veya gömlek saat, bileklik, küpe gibi aksesuarların aynı renkte olması kendilerini daha rahat ve daha iyi hissetmelerini sağlayacaktır.

4 ) Elbiseye para vermek istemiyorsanız uygun fiyatlı elbiseleri bir adet pahalı fular, pahalı bir saat veya pahalı bir kol düğmesi ile tamamlayabilirsiniz. Buradaki temel amaç dışarıya vereceğiniz intibanın kaliteli elbiseler üzerine kurulu olmasıdır. Bu durum kendinizi daha iyi hissettirmenin yanında kusursuz kombinler yapmanızı da sağlayacaktır.

5 ) İş hayatının stresinden uzaklaşmak için yapılması gereken en önemli şey ofis içinde veya topluluk içinde rahat hissedeceğiniz kıyafetlerin doğru bir şekilde kombin edilmesidir. Kot pantolonu tişört ile kombimleyebilir, eteği gömlek ile bütünleştirebilirsiniz.

6 ) İş kıyafetlerinizi daha etkileyici kıyafetler haline getirmek için doğru takıları seçmelisiniz. etkili takılar en kötü kıyafetleri bile mükemmel gösterecek özelliklere sahip olacaktır. Kadınlar için bileklik, küpe, saat önemli takılar iken erkekler için kol saatlari, bileklikler, güneş gözlükleri önemli takılar olacaktır. Elbiselerinizi ön plana çıkaracak takılar ve aksesuarlar çok önemli tercihler olacaktır.

7 ) Yaz aylarında kombin yapmak kolay iken, kış aylarının soğuk günlerinde ise durum çok farklı olacaktır. Kış aylarında kadınlar için boğazlı kazak tercih edilmesi doğru bir tercih olacaktır. Erkekler içinse gömlek üzerine kolsuz bir kazak, bir süet veya şık bir yelek hem sıcak tutacak hem de karizmatik görünmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir