Sıfır Atık Projesi, Türkiye’de lüzumsuz harcamaların önüne geçilebilmesi, kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi, atıkların meydana geliş nedeni araştırılarak bu durumun engellenmesi ya da en aza indirgenmesi, geri dönüşümün gerçekleştirilmesi gibi amaçlar doğrultusunda başlatılan bir projedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan bu proje kapsamında sıfır atık kutusu hazırlayarak projeye destek sunan Mertoğlu Kent Mobilyaları, bu gibi pek çok çöp kutusu sayesinde vatandaşları bilgilendirmektedir.

Mertoğlu Kent Mobilyaları tarafından hazırlanan sıfır atık kutusu göz önünde bulundurulduğunda; üzerinde atıklar hakkında bilgilendirmeler bulunan, hangilerinde geri dönüşüm sağlanıp sağlanamayacağı ifade edilen bu kutu, vatandaşları Sıfır Atık Projesi konusunda bilgilendirmektedir. Metal ya da plastik seçenekleri ile karşımıza çıkan bu kutular, 2’li, 3’lü, 4’lü ya da tekli olarak hazırlanmaktadır.

Bir nevi çöp kovası olarak nitelendirilen atık kutuları, irili ufaklı farklı ebatlara sahip olabilmektedir. Bahçelerde, parklar, okullarda, spor salonlarında, sokaklarda, caddelerde ve bu gibi alanlarda kullanılması gereken bu kutular, ihtiyaç duyulan her yere Mertoğlu Kent Mobilyaları tarafından sunulabilmektedir.

Sizlerde kendi bölge ya da kurumlarınız için mertoglu.com.tr adresinden sıfır atık kutusu inceleyebilir, dilediğiniz atık kutularını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir