Oluşturduğunuz sözleri Bana da söyle kıvamında olsa bile değiştirmekten veya tamamen silmekten korkmayın. Bazen yazdıklarınıza yeni bir açıdan bakmak ve değişiklik yapmak çok daha iyidir. Ancak yine de neye dikkat etmeniz gerektiğini bilerek bu işe girişirseniz, çok daha az yorulmuş olursunuz. Bu arada banada söyle şarkısının sözleri için bu web adresini inceleyebilirsiniz.

Şarkı Sözü Yazarlığının Püf Noktaları

Bazen önce bir şiir yazmak daha kolaydır, daha sonra şiirin sözlerini bir şarkıya dahil etmek mümkündür. Önce bir şarkı adı yazmayı ve bunun ne ifade ettiğine bakmayı deneyin.

Rap şarkı sözleri yazıyorsanız, ünlü şarkıcıların yaptığı kadar kafiye yapmak zorunda değilsiniz, çünkü bu çok fazla deneyim gerektirir. Rap şarkı sözleri yazmaya başlıyorsanız, belki her satırın sonunda birkaç tekerleme ekleyerek başlayabilirsiniz. Siz alıştıkça manzara sözleri yapısının daha karmaşık bir hale gelmesinin sakıncası yoktur.

Diğer yazarların makalelerini ve röportajlarını okumak fikir verebilir. Şarkı sözlerinizle yaratıcı olmaya çalışın. Yeniliklere yelken açmak için mevcut söz yazarlarının neyi nasıl yaptığını öğrenebilirsiniz. Popüler şarkılardan Manzara şarkısının sözleri için bu sayfayı okuyabilirsiniz.

Önce sözleri yazarsanız, daha sonra bir başlık düşünürseniz daha kolay olabilir. Bu şekilde, sözleri başlığa uydurmak için çabalamazsınız. Sözleri tamamladıktan sonra sizin gözünüzde şarkıyı en ifade eden kelime grubu ya da duygu şarkının adı olabilir.

İyi bir melodi, birileri duyduğu zaman iyi bir melodidir. En iyi melodilerin bazıları, bitmeden ve kaydedilmeden önce yıllarca raflarda kalmıştır. Bu yüzden yazdığınız sözleri muhakkak birileriyle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir