60’larında, gri saçlı çarpıcı bir sokakta yürüyen bir kadın canlandırın gözünüzde. Onun telleri bir esinti ile yakalanır, güneş ışığı onlara çok yakar, ve sadece gri olduğunu düşündüğünüz şeyin farklı renklerin bir karışımı olduğunu fark edersiniz: platin, beyaz, siyah, nane yeşili, gök mavisi ve koyu mor.

Manhattan’daki Red Door Spa & Salon’un bir ressamı olan Rachel Bodt, bu görüntüyü zaten rüya gibi gri saçlarda fantazi saç rengine aldığını açıklıyor.

Bodt, “Gri saçları düşündüğümde, doğal olarak havalı tonları yani mavi, mor ve yeşil tonları hayal ediyorum” dedi. “Bu güzel tuzu ve biberi bozan büyük pembe bir yığın gibi değil. ”

Son birkaç yılda, fantazi saç renkleri (hem pastel hem de parlak gökkuşağı tonları) pist ezoterikten gerçek giyilebilir görünüme geçiş yaptı. Onu ana akım haline getirmesine rağmen, fantazi rengi, oyuncağı ve canlılığı ile hala 40 yaşın altındakilerin alanı olarak düşünülebilir.

Burada, yine de, bu almanın neden kötü olduğuna dair bir örnek.

JoAni Johnson’ın kalça uzunluğundaki gri yele modelini dönüştürmek için Bayan Bodt ile işbirliği yapan saç stilisti Peter Gray, “

Gri saçı abartıyor ve gizliyoruz, gizlemiyor ya da örtmüyoruz” dedi. Bir makyaj sanatçısı Elisa Flowers, denizkızı kraliçesi vibe’mızı tamamlamak için metalik ve mücevher tonlu bir palet kullandı.

Görünüşünü kendin yapmak ister misin? İpuçları aşağıda:

 

Ms. Bodt yanardöner abalone-kabuk renklerini seçti; maviler, yeşiller, morlar ve yoğunluğu değişen serin pembeler.

“Bu tonların farklı derinliklerine sahip olmayı seviyorum, çünkü tuz ve biber kıllarındaki en yüksek ve en alçak noktaları taklit ediyor” dedi. Tek renkli bir ailede (dumanlı mavi ve safir gibi) birden fazla renk tonu da çalışır. Bayan Bodt, “Bu görünümde bir parmağınızı sadece bir renk ekleyerek baştan çıkarabilirsiniz” dedi.

Renk ilhamını ararken, saçınızın tonunu düşünün. Örneğin ağlayan altın sarısı, gün batımı tonları (kayısı, gül altın ve lila) ile çok iyi bir şekilde eşleşir .

İster saçınızı boyayın ister renkli uzantıları ekleyin (Bayan Johnson’da uzantıları kullandık), bu görünüm muhtemelen profesyoneller için bir iştir. Saçınız tamamen beyaz değilse, fantezi renklerini eklemeden önce ağartılması gerekir; aksi halde görünmezler.

Koyu saçlara mücevher tonları yapmak istiyorsanız, ağartmak zorunda kalmayabilirsiniz, ancak renk neredeyse bir renk tonu gibi ince olacaktır. Fantezi renkler kalıcı değildir ve birkaç yıkamadan sonra solmaya başlar.

 

Saçları boyamak yerine, uzatma ekleyebilirsiniz. Özel bir görünüm için renk uzmanınıza renk ilhamı için resimler çekin. Bayan Bodt, iki ila dört inç genişliğindeki panellerde bulunan düzinelerce bantlı Easihair Pro uzantısını boyadı (bu paneller bazen “iz” olarak anılır).

Paneller, düz bir demir ile semipermanent bir bantı ısıtmak suretiyle saçın bir kısmına sabitlenmiştir. Birkaç hafta dayanırlar ve başka bir uygulama için tekrar kullanılabilirler.

Bay Grey, saç tipinin ve uzantıların tasarımının son görünüşünüz üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söyledi. Uzatmalar, tellerin bir arada tutulduğu tabanda çok kalınsa, saça monte edildiklerinde inişli çıkışlı görünürler.

“Özellikle Easihair Pro’yu seviyorum çünkü en iyi kasete ve en kaliteli saçlara sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Onların izleri çok iyi ve istediğiniz şey bu.”

Bayan Johnson saçını düz giyiyor, ancak uzantıları tüm kıvrılma düzenlerinde ve saç dokularında mevcut. Özel boya yapmayı planlıyorsanız, tellerin ölçeklendirilmiş doğal dış manikürlerini korudukları bir tür uzatma olan “remy” saçı arayın. (Easihair Pro uzantıları remy.) Düşük kaliteli uzantılarda bu manikür bozulmamış olabilir, ancak tutarlı boyama sonuçları elde etmek için varlığı gereklidir.

Grey, “Manikür olmadan renk iplikçiklere sürekli girmiyor ve sonuç olarak eşit olmayan renk dağılımı elde ediyorsunuz ” dedi.

 

Kaynak: Https://www.nytimes.com/2019/05/15/style/gray-mermaid-hair.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir