tl işaret ve konum atma

Sayfa ve Keynote gibi macOS belgelerinde, önce giriş yöntemini Unicode Hex Input olarak değiştirerek tl işareti ve diğer para birimi sembollerini ekleyebilirsiniz. Ardından sembolleri girmek için, seçenek tuşuna ve para birimlerinin onaltılık kodlarına basmalısınız. TL işareti kullanımı geniş kapsamlı ve görselli anlatımı için https://www.teknozum.com/₺-tl-isareti-nasil-yapilir  web adresindeki yazıyı okumanız yeterli.

Örneğin, Option + 0E3F, like gibi Tayland Bahtı sembolünü üretecektir. Dört basamaklı onaltılık kodların tümü bu yöntemde çalışır.  Alternatif olarak, Karakter Görüntüleyici uygulamasını açmak için “Control + Command + Boşluk çubuğu” tuşlarına basabilirsiniz. Tüm para birimlerini “Para Birimi Simgesi” kategorisinde bulabilirsiniz.

Sembolü belgelerinizin herhangi bir yerine eklemek için çift tıklayın. Arama kutusunu, yüzlerce nokta işareti ve 💯 gibi emoji ve ilgili diğer para birimi simgelerini bulmak için de kullanabilirsiniz.

HTML’ye Para Birimi Simgeleri Ekleme

HTML belgesine özel semboller eklemek Konum Nasıl Atılır sırasında kullanılan yöntemlerden ve Word belgesinden farklıdır. Temel olarak aynı “Alt + Kod” u küçük modifikasyonlarla kullanabilirsiniz. Örneğin Hint Rupisi işaretini HTML’ye eklemenin bir örneğine bakabilir ve HTML özel karakterlerinin tam listesi için detaylı araştırma yapabilirsiniz.

  • Hindistan Rupisi sembol için alt kod: Alt + 8377
  • Hindistan Rupisi HTML kodu sembolü ₹: & # 8377;

HTML belgenize herhangi bir para birimi sembolü eklemek için yukarıdaki örneklerdeki kodu değiştirebilirsiniz. Benzer şekilde, CSS ve JavaScript belgelerinde, sırasıyla \ 20BE ve \ u20BE gibi onaltılık kodları kullanabilirsiniz.

Yazı Tipi Varyasyonları ve Boyutu

Diğer metin içeriği gibi belgelerinizdeki para birimi simgelerinin yazı tipi boyutunu ve rengini ayarlayabilirsiniz. Bu, sembolleri istediğiniz gibi dekore etmek için bir fırsat sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir