Betoniyerlerin bir çeşidide kepçeli betoniyerdir. Bu sektöre bakıldığında belli bir alan için belli şartlarda betoniyer kullanılması gerekir gibi kesin bir ifade değil de özellikle inşaatın yapılacağı alanın koşulu ne ise ona uygun bir betoniyer seçilmesi en doğrusudur.

Özellikle kepçeli betoniyer üretimi sert bir kasaya ve güçlü bir kazana sahiptir. Bunun sebebi de çalışılan alanların çok ağır şartlar ve ağır koşullar barındırması ve bu ağır koşullara dayanıklı bir yapıda üretilmesidir.

İş Makineleri ve Kullanım Alanları

Yapılanma ve endüstri sektöründe kullanılan çeşitli inşaat makinaları içerisinde Vinç; Malzemeleri bir yerden başka bir yere taşımaya yardımcı olan ve yüksek kaldırma ve götürmeyi performansına sahip çok değişik ağırlık çeşitlerinde malzemeyi bile taşıyabilen vinçlerin kamyon şeklinde tasarlanmış olanları da popülerdir. Bu kamyonların arka kısmında özellikle Vİnç’in kepçe kısmının rahatlıkla erişebileceği uzayan ve kısalan bir kol bulunmaktadır. Kamyonların ucundaki kanca vasıtasıyla da yine ağırlıklar bir yerden farklı bir yere taşınabilir.

Silindir; bu makine özellikle yol yapım çalışmalarında kullanılır. Yol yapısı ve üzeri üzerinde bulunan ve daha birleşmemiş ve ipten bir yol haline gelmemiş olan toprak kum taş gibi malzemelerin birbirine karışması ve düzleşmesini sağlayan bir makinedir.

Görüntü olarak bir silindir andırdığı için bu ismi almıştır. En ön tekerlek dönen şekilde bir silindir yapıdadır ve bu silindir pürüzleşmeyi ve düz bir asfalt zemin elde etmeyi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir