Faydası kadar popülerliği de çok olan ginseng bitkisi, günümüzde  görülen talebi sebebiyle çok fazla üretilmektedir. Onun bu kadar popüler olmasını sağlayan zayıflatma özelliği mi yoksa vücudu zinde tutması mı peki? Hadi öğrenelim. Ayrıca bu ürünleri temin etmek için https://ginsengtablet.com/kampanyalar web adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Özellikle Uzak Doğu’da sıkça kullanılan ve kullanım amaçlarının başında tedavi özelliği olan ginseng, 5000 yıldır bizlerle. Botanik dalında adı ‘Panax’, halk dilinde ise insan ‘otu’dur. Bu bitkiyi pazara sunarak gelir elde eden ilk ülke ise Kore’dir.

 

NEREDE BULUNUR?

Ginseng bitkisi Kuzey Amerika, Çin, Kore, Doğu Sibirya ve Butan’da yetişir Yetiştiği bölgelerden de anlaşıldığı üzere ginseng, soğuk iklimi olan bölgelerde daha çok görülmektedir ve yetiştiği bölgelere göre de türlere ayrılmıştır. Kırmızı, beyaz ve taze ginseng gibi birçok türü bulunmaktadır.

NASL YARARLANILIR?

Bu bitkiden daha çok tablet olarak yararlanılır. Ginseng tabetleri eczane ve aktar gibi yerlerde çokça bulunmaktadır. Tabletlerin yanı sıra bu bitkiden çay halinde de yine eczane ve aktardan almanız mümkün. İki seçeceğe de sıcak bakmıyorsanız da kök ve toz hali de satılmaktadır.

FİYAT ARALIĞI

Piyasada birçok türe ayrılan ginsengin, türüne göre fiyatı da değişme göstermektedir. Krem halinden tablet haline kadar birden fazla türde karşımıza çıkan ginsengin fiyat aralığı kesin bir fiyat biçmek zor da olsa yaklaşık olarak 100 ila 300 arasında değişiiyor. Tabii ki daha az fiyata ve fazlasına bulabilirsiniz.

YARARLARI

Kolestrolu düzenlemede çok yardımı olan ginsengin, düzenli kontrol sonucu kolesterolü düşürdüğü gözlemlenmiştir. Aynı zamanda ginseng kalp hastaları için de bir mucize niteliği taşımaktadır. Kalp ritmini düzene sokarak kalp ve damar hastalıklarına yakalanmayı önlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir