Evcil hayvan yemi seçerken de nd yavru köpek maması ürünleri alırken dikkate alınması gereken çok şey bulunur. Güvenilir bir üretici tarafından üretilen, evcil hayvanınız için besleyici maddeler içeren, sağlıksız bileşenler içermeyen ve evcil hayvanınıza güvenli bir şekilde verilebilecek yiyecekler almanız gerekir. Bir mama seçerken tüm bu faktörlerin göz önüne alınması, evcil hayvanınızın ister köpek ister kedi, sürüngen veya başka bir şey olsun, gelecekte gelişmesine yardımcı olacak güvenli yemekler almasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kaliteli Bir Yiyecek Seçmek

Besin etiketi üzerindeki besin yeterliliği beyanını dikkate almasınız. Bu beslenme bilgileri genellikle çok küçük bir yazı tipindedir ve bulunması zordur.  Ancak yasal olarak paketin bir yerinde bulunması gerekir.

Bu bilgiler şunları içerir: gıdanın hayvanın ihtiyaç duyduğu temel besinleri içerip içermediği, besin içeriğinin nasıl belirlendiği ve hangi yaşta hayvan için uygun olduğu. Beslenme yeterliliği beyanı, gıda torbası kıvrımlarına bile basılabilir, bu nedenle özellikle nd kısır kedi mamasını trercihinizde ambalajlara yakından bakın.

Yiyeceğin aralıklı ya da ek kullanım için uygun olduğunu belirten ürünlerden kaçının. Besin bilgisi bildirimi, yiyeceğin bir evcil hayvanın tüm besin gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını söylemelidir. Aralıklı olarak veya ek bir yem olarak kullanılması gerektiğini söyleyenler, sağlık kurumları tarafından belirlenen minimum beslenme gereksinimlerini karşılamıyordur.

Hangi üreticilerin yüksek standartlara sahip olduğu konusunda veterinerinizle konuşun. Bir üretici seçerken, hangi firmanın daha güvenilir olduğunu da aynı şekilde veterinerinize danışabilirsiniz.  Veteriner hekimler tipik olarak hangi üreticilerin yüksek kaliteli yiyecek üretebileceklerini ve hangi yiyeceklerin çok fazla dolgu maddesi içerdiğini bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir