brezilya fönü uygulaması

Dümdüz Saçlar

Güne bakımlı başlayabilmek için saçlar oldukça önemlidir, sabah bakımlı saçlar ile uyanmak isteyenlerin tercihi olan brezilya fönü özellikle son dönemler de yoğun olarak tercih edilmektedir. Saçların altı ay boyunca kalıcı biz düzlüğe ulaşmasına yardımcı olan brezilya fönünü saç bakımı ve şekillendirmesi ile uğraşmak istemeyen birçok kadın tercih etmektedir. Her sabah saçlara şekil vermeye çalışmak uğraştırıcı bir işlemdir.

Hazırlanma süresini uzatan saç şekillendirme uygulamasına vakit ayırmak istemeyenlerin tercihi olan brezilya fönü kolay bir işlemdir. Yapılan bu işlem saça zarar vermemektedir. Saçları düzleştirmesinin yanı sıra parlak bir görüntüye ulaşmasına da olanak sağlamaktadır. İş kadınlarının düzenli olarak yaptırdığı bu işlem aynı zamanda saçların sağlıklı görünmesine de yardımcı olmaktadır. Kalıcılık süresi yapılan bakımlara ve saç tipine göre değişkenlik gösterse de ortalama altı aydır.

Keratin Bakımı İle Parlak Saçlara Kavuşun

Keratin saçlara dipten uca kadar onarım sağlayan bir bakımdır. Bu bakım sonrası https://www.naturakeratin.com.tr/kategori/sulfatsiz-sampuan/5 linkinden de temin edebileceğiniz  sülfatsız şampuanların kullanılması gerekmektedir. Yoğun kimyasal ve ısı sebebiyle zarar görmüş veya yıpranmış saçın onarımı için kullanılmaktadır. Keratin bakımı oldukça etkili bir bakım türüdür. Saçlara bakım yapmak saçların hızlı uzamasına, kırıklarının onarılmasına ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Keratin bakımının kalıcı ve tam etki gösterebilmesi için gerekli olan bir takım şartlar mevcuttur.

Sülfatsız şampuanlar keratin bakımı sonrasın da kullanılmalıdır. Sülfat saça zarar verdiğinden keratin bakımının etkisini azaltmaktadır, bunun yanı sıra ısı uygulanmaması gerekmektedir. Eğer ısı uygulamak zorunda kalınırsa mutlaka ısı koruyucu bir ürün kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir